fbpx

SEO step

SEO optimizavimas: kuo skiriasi išorinės ir vidinės nuorodos?

Vidinės puslapios nuorodos (angl. Internal link) – nuorodos, kurios yra naudojamos internetinės svetainės viduje. Dažniausiai šios nuorodos nukreipia vartotoją iš vieno puslapio į kitą ir taip leidžia vartotojui lengviau ir tiksliau naršyti internetinėje svetainėje. Vidinės nuorodos dažniausiai naudojamos aktyvuojant raktinius žodžius, jog paspaudus vartotojas būtų nukreiptas į šio raktažodžio paslaugą ar paaiškinimą.

Išorinės nuorodos (angl. External link) – nuorodos iš internetinės aplinkos nukreipiančios tiesiogiai į jūsų internetinį puslapį. Šios nuorodos skirstomos į du pagrindinius tipus „follow“ ir „nofollow“ nuorodas. Pagrindinis skirtumas – „follow“ nuorodos reitinguojamos Google paieškos sistemai, o „noffolow“ nukreipiant tikslinį vartotoją iš socialinių tinklų, forumų, blogų ir pan. Siekiant „aukštesnės“pozicijos Google paieškos sistemoje – didesnį dėmesį rekomenduojama skirti „follow“ nuorodoms.

Kaip taisyklingai įterpti „follow“ nuorodas?

Didžioji dalis internetinių svetainių savininkų kreipiasi į SEO specialistus , kurie bendradarbiauja su tikslinėmis svetainėmis, taip suteikiant jums norimą paslaugą. Žinoma, yra galimybė tai atlikti ir savarankiškai: bendradarbiauti ir susitarti dėl straipsnių publikavimo specifinėse svetainėse.
„Follow“ tipo nuorodas geriausia skelbti straipsnių, vaizdinių dokumentų (reklaminiai baneriai, logotipai ir pan.) pagrindu ar apatinėje puslapio dalyje (dažniausiai svetainės kūrėjai palieka savo pėdsakus su „follow“ nuoroda į savo internetinę svetainę) .

Kodėl vis dar naudojamos „nofollow“ tipo nuorodos?

Nors šios nuorodos nėra reitinguojamos bei nesuteikia pridėtinės vertės kylant link „aukštesnės“ pozicijos Google paieškos sistemoje, jos geba nukreipti tikslinį, jūsų teikiamomis paslaugomis besidomintį vartotoją. Palikdami nuorodas komentaruose – suteikiate galimybę sau gauti didesnį vartotojų srautą į jūsų internetinę svetainę.

Kaip sužinoti nuorodos tipą?

Egzistuoja įvairiausių programų, kurios gali padėti nustatyti nuorodų tipus. Vienas paprasčiausių – klavišų kombinacija CTRL + U (parodomas puslapio šaltinis), tuomet antroji kombinacija: CTRL + F (atsiranda paieškos laukelis), ir galiausiai suvedate nuorodos tekstą (pvz. SEO paslaugos). Pažvelgus į kodo fragmentą matomas užrašas: „noffolow“. Priešingu atveju, nuoroda yra „follow“ tipo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Call Now Button